Pro telefonní čísla ve vaší lokalitě (United States) použijte www.shouldianswer.com

Smishing: nový způsob, jak vás okrást. Hrozí i vám?

Kdo volal (a psal) z neznámého čísla? Zjistěte to za méně než minutuModerní doba nás vycvičila. A tak kdykoliv v mailové schránce spatříme mail od neznámého odesílatele, jsme opatrní – podvodníci totiž mohou číhat všude. Když ale dojde na textové zprávy, už tak opatrní nejsme. A je to chyba. Protože smishing, tedy nebezpečný SMS spam, je v poslední době na vzestupu.

Víte, kdo se dívá? Zjistěte, kdo a proč vás na internetu sleduje

Kdo vás sleduje na internetu?Vědí o každém vašem kroku a často vás znají lépe než vaše vlastní maminka. I než vy sami. Kdo jsou lidé, kteří vás sledují on-line? A proč se o vás vlastně tolik zajímají?

Zbavte se SMS spamu. Ve třech jednoduchých krocích a zdarma

Pozor na SMS spamMáte pocit, že vám místo normálních SMS chodí už jen otravný spam? Popravdě, asi to není jen pocit. Řešení ale existuje (a do záchodu kvůli tomu svůj mobil splachovat nemusíte). Přečtěte si, co dělat.

Zákaznické karty nejsou nikdy „zdarma“. Stojí vás víc než jen peníze

Zákaznické karty Autor: Joe Loong (Flickr, CC BY-SA 2.0)

Kafe zdarma, věrnostní body nebo sleva, která nejde odmítnout. Zákaznické karty jsou stále velmi populární. A jen málokterý zákazník si uvědomuje, že (výměnou za kávu nebo slevu) za ně zaplatí něčím mnohem cennějším, než jsou peníze…

Digitální stopa vás stojí čas i peníze. Chraňte se před dotěrnými markeťáky

Digitální stopa: chraňte se před obtěžujícími markeťákyNapadlo vás někdy, odkud toho o vás zaměstnanci call-center a markeťáci tolik vědí? Ve skutečnosti si za to můžete tak trochu sami.

Oblíbené finty telemarketérů. Jak vám prodají i suché z nosu

Pozor na oblíbené finty telemarketérůPřemýšleli jste někdy o tom, proč je tak těžké říct telemarketérovi „ne“? Vlastně za tím nic složitého není. Zaměstnanci call-center (především ti nejlepší z nich) totiž vždy přesně vědí, co říct, aby vás přesvědčili… vlastně k čemukoliv.

Na Android i pro iOS. Aplikace Můžu to zvednout vás chrání proti nevyžádaných hovorům

Můžu to zvednout?Tři různé apky, jedno jméno. Pokud vás zajímá, jak se liší aplikace Můžu to zvednout, Můžu to zvednout – osobní a Můžu to zvednout pro iOS (a která se hodí právě pro vás), čtěte dál.

Prozvánění ze zahraničních čísel? Pozor, může jít o trik telefonních šmejdů

Jedno krátké prozvoněníCo uděláte, když přijdete k telefonu a najdete zmeškaný hovor? Než odpovíte, měli bychom vás varovat. Špatné rozhodnutí vás může stát spoustu peněz. Nebo „jen“ spoustu času.

Mrtvá kočka i „dýchající muž“. Sesbírali jsme nejvtipnější historky z call-center

Sesbíraly jsme vtipné historky z call-centerCo si budeme povídat: kluci a holky z call-center to s námi, potenciálními zákazníky, rozhodně nemají jednoduché (a ano, po zkušenostech s nejrůznějšími telefonními šmejdy se rozhodně není čemu divit). Když se ale na opačných stranách telefonní linky potkají ti správní lidé, i telemarketing vám dokáže zpříjemnit den. Fakt.

Obtěžující hovory versus iPhone. Stáhněte si ochranu proti spamerům

Obtěžující hovory versus iPhone. Stáhněte si ochranu proti spamerůmUž déle než tři roky vás aplikace Můžu to zvednout chrání před telefonními šmejdy i telemarketéry. Každý den upozorní na více než 4 000 000 obtěžujících hovorů, dalších 200 000 zablokuje a průměrně svým uživatelům ušetří 63 000 sekund denně! Od roku 2018 nově můžou tenhle užitečný nástroj používat i vlastníci iPhonů.

Kdo volal z neznámého čísla? Zjistěte to za méně než minutu

Kdo volal z neznámého čísla? Zjistěte to za méně než minutuVolalo vám neznámé číslo? Možná to byl někdo, koho znáte, možná jen další obtěžující telemarketingový hovor. Jak zjistíte, kdo volal? Stačí vám k tomu méně než jedna minuta.

Zná Facebook vaše telefonní číslo? Tak pozor, můžete mít problém

Zná Facebook vaše telefonní číslo? Tak pozor, můžete mít problémDejte mi 30 sekund a své telefonní číslo a odhalím i vaše nejhlubší tajemství. Tedy v případě, že jste je napsali na Facebook.

Šmejdi po telefonu mají nový trik. V USA ukradli miliony, zamíří i do Česka?

Šmejdi po telefonu obírají důvěřivé seniory Šmejdi po telefonu obírají důvěřivé seniory

Na začátek trochu té rodinné idylky. Vaše osmdesátiletá babička přijme telefonní hovor, který začne zhruba takhle: „Ahoj, babi, to jsem já! Promiň, že ruším, ale mám nějaké problémy. Že o tom neřekneš mámě?” Zní to docela normálně, že? Až na jednu věc - osoba, která volá, totiž nejste vy.

Odkud mají telemarketéři vaše číslo? 3 nejčastější chyby (skoro) všech Čechů

Přemýšleli jste o tom, proč vám úplně cizí lidé tak často volají s nejrůznějšími obchodními nabídkami? My taky. A přišli jsme na tohle.

Jak jsme telefonovali v roce 2017? Trpělivá Evropa, ochotní Američané

Další rok je za námi, a protože marketéři během uplynulých 12 měsíců rozhodně nezaháleli, připravili jsme pro vás pár čísel. Dozvíte se z nich třeba to, ve které zemi žijí nejpozitivněji naladění lidé nebo kde nejvíc myslí na druhé.

Zbavte se o svátcích telefonického spamu. 3 rady, jak vyzrát na telemarketing

Kdyby Vánoce neexistovaly, museli by si je obchodníci vymyslet. Dokazují to i obtěžující a spam hovory, kterých je před Vánocemi víc než kdy jindy. Co s nimi? Máme tipy, jak se jich během svátků zbavit.

6× lepší ochrana před nevyžádanými hovory pro váš Android. Stáhněte si vylepšenou aplikaci Můžu to zvednout

Už tři roky vás aplikace Můžu to zvednout chrání před všemi, kdo telefon zneužívají k obtěžování nebo obohacování se na úkor druhých. Během té doby udělala spoustu dobré práce: každý den varuje před čtyřmi miliony nevyžádaných hovorů, dalších 200 tisíc jich zablokuje a ušetří tak celkem 63 tisíc sekund denně! Na vavřínech jsme ale neusnuli.

Můžu to zvednout vs. paměť v mobilu. Správce paměti nepotřebujete

Aplikace Můžu to zvednout vás před nevyžádanými hovory chrání neustále. O paměť v telefonu nebo jeho rychlost se přitom bát nemusíte. Mysleli jsme na všechno :-)

Můžu to zvednout pro Android je a bude zdarma

Nevyžádané hovory vždy stojí čas nebo peníze - a někdy dokonce obojí najednou. Můžu to zvednout, efektivní ochrana proti všem obtěžujícím hovorům, naopak nestojí vůbec nic. Jak to funguje?