Pro telefonní čísla ve vaší lokalitě (United States) použijte www.shouldianswer.com

Mrtvá kočka i „dýchající muž“. Sesbírali jsme nejvtipnější historky z call-center

Sesbíraly jsme vtipné historky z call-centerCo si budeme povídat: kluci a holky z call-center to s námi, potenciálními zákazníky, rozhodně nemají jednoduché (a ano, po zkušenostech s nejrůznějšími telefonními šmejdy se rozhodně není čemu divit). Když se ale na opačných stranách telefonní linky potkají ti správní lidé, i telemarketing vám dokáže zpříjemnit den. Fakt.

„Seděl jsem u svého stolu už skoro osm hodin a byl jsem totálně vyčerpaný. Ten den jsem za sebou měl snad stovky hovorů,“ vzpomíná Martin, 22letý student z Prahy, který si přivydělává v jednom z menších pražských call-center.

„Moje směna už se pomalu chýlila ke konci, když telefon zvedl jeden muž. Byl až překvapivě zdvořilý (zdvořilost je něco, s čím se během práce moc často nesetkávám), ale když jsem se představil a nabídl mu naše služby, odpověděl: ‚Ok, poslouchám. Ale jednu věc byste měl vědět. Právě teď jsem totiž úplně nahý‘,“ směje se Martin.

Martinova historka nás pobavila natolik, že jsme prostě museli zapátrat i po dalších. A tohle jsme se dozvěděli :-)

Dlouho ztracená láska

„Nejdivnější věc, která se mi kdy v call-centru stala? Pravděpodobně muž, který mi sice zvedl sluchátko, ale po celou dobu neřekl ani slovo. Doslova. Jen opravdu těžce a hlasitě dýchal,“ vzpomíná například studentka Lenka.

„Jiný zákazník zase trval na tom, že jsem jeho první velká láska ze střední. Podle hlasu působil jako šedesátník, mně je 24,“ diví se mladá dívka.

„Právě mi zemřela kočka“

Svou trošku k dobru ale přidávají i samotné „oběti“ call-center. Tedy samotní zákazníci.
„Bylo pozdě odpoledne a ten den už jsem měl všeho fakt po krk. Když mi zazvonil telefon a já zjistil, že je to nějaká slečna z call-centra, byla to poslední kapka. Takže když se zeptala ‚Jak se dnes máte?‘, odpověděl jsem takhle: ‚Dobře, že se ptáte! Už jsem se bál, že se dnes lidé o bližního nezajímají… takže: opustila mě žena, moje práce stojí za prd, zemřela mi kočka…‘“
Takhle prý pokračoval několik dalších minut. Jak ale vzpomíná, dívka na druhé straně linky se držela dobře: smát se začala až ve chvíli, kdy si postěžoval, že mu někdo snědl všechny červené a zelené gumové medvídky.

Jako strýček Skrblík

A vtipné historky z pohledu zákazníka nabízí i internet. Třeba ta, kterou popsal uživatel s nickem hells_cowbells na serveru Reddit.
„Většinou se snažím nebýt na telemarketéry moc tvrdý, protože vím, že jejich práce nestojí za nic. Toho dne jsem ale byl v dobré náladě, takže když mi zavolal člověk z call-centra, místo abych jako obvykle řekl ‚ne‘, jsem se mu snažil vysvětlit, proč jeho nabídku nechci využít.

Byl ale neodbytný. A nakonec se zeptal: ‚Pomyslete na všechny ty peníze, co můžete ušetřit. Nebo vy snad nechcete ušetřit peníze?‘ Odpověděl jsem: ‚Ne. Ve skutečnosti mám obrovský trezor plný peněz, ve kterém plavu úplně stejně jako strýček Skrblík.‘ To bylo poprvé, co jsem od telemarketéra uslyšel hrobové ticho. Následně se tlumeně zahihňal, poděkoval za můj čas a zavěsil.“

Podělte se o svou historku!

Zažili jste něco podobného i vy? Podělte se o svůj příběh na naší facebookové stránce :-) Mimochodem, pokud se chcete marketingových hovorů zbavit jednou provždy (nebo aspoň poznat, že to číslo, co vám volá, není zázračná pracovní nabídka, ale call-centrum), podívejte se, jak funguje aplikace Můžu to zvednout.